Czas na książkę / V.E. Schwab

Pasjonujący świat fantasy

V.E. Schwab publikuje pod takim pseudoninem. Do niektórych publikacji używa całego swojego pełnego imienia i nazwiska – Victoia Schwab. Czy jest to dobra autorka? Oczywiście, że tak. Zaliczana do młodego pokolenia twórców świetnie odnajduje się w fantastyce. Trzeba przyznać, że tematyka jest jej naprawdę bliska i świetnie operuje różnymi wymiarami z którymi mamy do czynienia w jej książce. Jaka jest prywatnie? Kocha czytać. Nazywa sama siebie zapaloną czytelniczką, która nie może się obyć bez książek. Czy czyta swoje książki? Nie. Woli zapoznawać się z dziełem innych twórców. Sama przyznaje, że książki są jej odskocznią od codzienności, od wszelkiego zła, którego przecież na tym świecie jest bardzo dużo. Czyta w różnych miejscach. Może jej się to przydarzyć rano przy porannej kawie. Czasem czyta również przed snem. Jednak nie wstydzi się również wyjąć książki na siłowni, gdzie także lubi uczęszczać.

Twórczość

Co skłoniło ją do tego, aby zacząć pisać? Wypadałoby raczej zadać pytanie kto. Był nim sam… Harry Potter. Schwab do dzisiaj jest zafascynowana książkami o tym młodym czarodzieju. Twórczość J.k> Rowling zrobiła na niej tak duże wrażenie, że samodzielnie postanowiła zabrać się za pisanie. W głowie miała bardzo dużo pomysłów. Wystarczyło je tylko przelać na kartkę. I oto mamy książki, które cieszą się popularnością w wielu krajach. Zdecydowaną popularnością cieszą się u niej “Okrutna pieśń” i “Mroczny duet”. które należą do cyklu “Świat Verity”. Oprócz tego ma ona w swoim dorobku jeszcze “The Villains”, które należy do serii “The Vicious”. W jej dorobku znaleźć można również “The Near Witch”, “Spirit Animals (Fall of the Beasts) Book 2: Broken Ground”, cykl “Everyday Angel”. Polscy czytelnicy doskonale pamiętają jej dokonania z książek należących do serii “Odcienie magii”.

“Odcienie magii”

Na cały cykl składają się trzy powieści. Ich głównym bohaterem jest Kell – potężny czarownik, podróżnik, który poznaje alternatywną rzeczywistość. To co wydawać by się mogło jest jego zaletą – magiczne umiejętności oraz zdolność poruszania się pomiędzy rzeczywistościami – stanie się dla niego źródłem kłopotów. Dla niego oraz dla Lilii Bard z Szarego Londynu, która niespodziewanie wkroczy do jego świata. Jak zostanie rozwiązana cała sytuacja. Tego dowiemy się z tomu 1″Mroczniejszy odcień magii, tomu 2 “Wyczarowanie światła” oraz tomu 3 “Zgromadzenie cieni”. Tak V.E. Schwab doskonale wie jak budować napięcie, które nie będzie z nas schodzić przez kolejne trzy tomy jej cyklu. Jej kolejne dzieła na pewno będą się cieszyć wielką popularnością wśród czytelników.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com